2 osoby / 2 noci / celoročně
2 osoby / 2 noci / celoročně

Nechte se hýčkat během lymfatické masáže

Lymfatická masáž je procedura, která je i u nás díky svým pozitivním účinkům velmi populární. Co přesně je lymfatická masáž a co vám přinese?

Lymfatická masáž

Lymfatická masáž je metoda spočívající v rytmickém hnětení svalů. Navozuje správné proudění lymfy, čímž mimo jiné detoxikuje organismus. Pokud totiž lymfa neproudí tak, jak má, pociťujeme to různými nepříjemnými stavy, především chronickou únavou, bolestí hlavy, různými otoky a dalšími potížemi. Lymfatickou masáží je odstraníte či alespoň zmírníte. Rozlišujeme přístrojovou a manuální lymfatickou masáž. Účinky přináší oba typy. Kvalitnější je však ruční masáž, alespoň provádí-li ji šikovný masér.

Lymfatická masáž trvá 45 - 60 minut a je vhodné k ní přistupovat 1 - 2 x týdně a 1x měsíčně z preventivních důvodů.

Lymfatické masáže najdete v nabídce kosmetických salónu, wellness center i zdravotnických zařízeních.

Účinky lymfatické masáže

Lymfatické masáže mají pozitivní účinky, které podpoří vaší zdraví, ale i krásu. Pomáhají odstraňovat otoky končetin, posilují imunitu, zrychlují metabolické procesy a jsou vhodnou prevencí vzniku křečových žil. Také zbavují tělo odpadních látek, mají pozitivní vliv na celulitidu, zlepšují vzhled pokožky a oblíbená je i mezi sportovci, pro které je vhodnou rehabilitací.

Kdy se vyhnout lymfatické masáže

Lymfatická masáž je přínosem pro většinu lidí, ale přesto existují ti, pro které není vhodná a kteří by se jí měli vyhnout. Nepodstupujte lymfatickou masáž při onkologickém onemocnění, akutním žilním onemocněním, virovém onemocnění, neléčené hypertenzi, zeleném očním zákalu a při otocích. Při pochybnostech se poraďte s lékařem.

V současné době lidé stále častěji navštěvuji wellness centra, aby si odpočinuli a udělali něco pro své zdraví a krásu. Menší wellness koutek si však můžete udělat i vy své koupelně pořízením hydromasážní vany či sprchového masážního boxu. I hydromasáž působí na organismus blahodárně.

© 2011-2012 AquaparkCestlice.info | Navštivte Aquapark Čestlice | Přečtěte si: Lymfatické masáže